logo

Wylany tusz wewnątrz urządzenia

  • Opublikował adminM
  • 28 lutego 2020
  • 20 Odsłony

Wnętrze urządzenia jest mocno zanieczyszczone.
Jest kilka możliwości występowania tego problemu:

Stosowanie niedozwolonych nośników druku

Zastosowanie nie przeznaczonych do druku atramentowego nośników druku takich jak folia, etykieta, lub papier, mogą doprowadzić do wielu różnorodnych komplikacji. Częstym przyczyną awarii jest zastosowanie folii, która nie jest przystosowana do techniki druku atramentowego. W takim przypadku przy przechodzeniu folii, przez prowadnice drukarki, tusz nie zasycha i rozlewa się we wnętrzu drukarki. W efekcie mamy do czynienia z poważnie zanieczyszczonym wnętrzem urządzenia, sprawiającym wrażenie „wylanego tuszu”. Takie objawy wymagają konserwacji serwisowej, która usunie resztki tuszu i uzdatni drukarkę do użytku. Pamiętaj by zawsze czytać preferencje stosowanego nośnika druku i stosować tylko takie, które są specjalnie przeznaczone do druku atramentowego.

Nieprawidłowy transport urządzenia

Przy przenoszeniu urządzenia z miejsca na miejsce, może dojść do wylania tuszu do wnętrza drukarki. Pamiętaj by zawsze transportować urządzenie w położeniu poziomym (w położeniu pracy drukarki) i nie odłączać urządzenia przed zakończeniem jego pracy. W ten sposób unikniesz niepotrzebnych zanieczyszczeń i awarii swojej drukarki. Jeśli dojdzie do wylania tuszu, skorzystaj z pomocy naszego serwisu w celu konserwacji i czyszczenia drukarki.

Nieprawidłowa instalacja produktu

Możliwe rozwiązanie problemu
Przed zainstalowaniem kartridża w urządzeniu, wymagane jest zdjęcie zabezpieczeń transportowych. Nieprawidłowe usunięcie zabezpieczeń (zbyt gwałtowne szarpnięcie, uszkodzenie tej części kartridża, pozostawienie resztek zabezpieczenia na kartridżu) może doprowadzić do nieprawidłowej pracy urządzenia. Taki kartridż zainstalowany w urządzeniu, może „wylać” lub uszkodzić drukarkę.

WAŻNE!
Nigdy nie poddawaj swojego kartridża żadnym modyfikacjom czy przeróbkom. Ingerencja w oryginalny kartridż przerywa gwarancję i często doprowadza do podobnych objawów.

Niesprawny kartridż atramentowy

Możliwe rozwiązanie problemu
Nieprawidłowy transport, złe przechowywanie produktu, jest częstą przyczyną jego „wylania”. Pamiętaj o prawidłowych warunkach przechowywania i transportu najlepiej w oryginalnych opakowaniach. Jeśli jednak wykluczysz wystąpienie uszkodzenia z takich przyczyn, nasz serwis podejmuje się przyjęcia produktu do reklamacji.