5 porad: zaoszczędź swoje pieniądze!

13.12.2017

 

Każdy z nas szuka oszczędności. W życiu prywatnym i zawodowym. Jako przedsiębiorca robisz zapewne tak samo – nie ma w tym nic dziwnego, wręcz przeciwnie: jest to godne pochwały. Pozwól nam pomóc w tym postanowieniu. Przygotowaliśmy 5 porad, dzięki którym możesz poczynić skuteczne oszczędności właściwie od razu. I co ważne – nie są to zadania zmuszające do poświęcenia im większej ilości Twojego cennego czasu.

 

 

Porada pierwsza.

 

Z jednego drzewa można wyprodukować 8500 kartek papieru. Drzewo rośnie przeciętnie minimum osiem lat. Z danych Rhenus Data Office Polska (firmy działającej w sektorze zarządzania dokumentami) wynika, że nasi urzędnicy codziennie zużywają 43 tony papieru. Daje to ponad osiem i pół miliona kartek dziennie. Sporo, prawda?

 

W prywatnych firmach z pewnością drukuje się mniej, ale czy zawsze z głową i troską
o środowisko oraz wydatki? Zastanów się: ile kartek z błędnymi wydrukami tabel i wykresów wyrzuciłeś ostatnio do niszczarki?

 

Właściwie każde urządzenie wielofunkcyjne (czy to drukarka czy kopiarka) uzbrojone jest w funkcję druku dwustronnego. Masz dokumenty wewnętrzne, których i tak nie pokażesz klientowi,
a służą Ci wyłącznie na chwilę, nie wędrują do akt? Drukuj je dwustronnie.

 

Jeśli będziesz postępować konsekwentnie, bardzo szybko zobaczysz przyjemne liczby w rubryce obrazującej wydatki na papier w biurze. Podpowiadamy przy okazji: zadbasz również o środowisko naturalne. Nie miej skrupułów pochwalić się tym na swojej stronie internetowej!

 

Porada druga.

 

Duża firma to dużo drukarek i kopiarek na pokładzie. Oraz mnóstwo wydrukowanych stron. Siłą rzeczy trzeba wówczas wymieniać tusze i tonery kilka lub kilkanaście razy w skali całego miesiąca. W innym wpisie wykazaliśmy, że nie są to małe koszty. Zastanów się, czy warto przepłacać za oryginalne materiały, skoro za taką kwotę będziesz mieć do dyspozycji dwa lub trzy razy więcej zamienników, nie odbiegających jakością i parametrami od pierwowzoru?

 

Jeśli policzysz te wydatki szybko dojdziesz do wniosku, że w skali całego roku możesz nawet zaoszczędzić na zakup nowego urządzenia. Tudzież przeznaczyć te środki na inne, równie potrzebne w Twojej firmie zakupy.

 

W Internecie znajdziesz mnóstwo ofert zamienników w atrakcyjnych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – gwarantujemy wysoką jakość zamienników, wśród których każdy użytkownik znajdzie coś dla siebie.

 

Porada trzecia.

 

Jeśli potrzebujesz do firmy profesjonalnego i niezawodnego sprzętu – drukarki lub kopiarki – musisz liczyć się z dużym wydatkiem. W szczególności jeśli poszukujesz urządzenia znanej marki. W większych firmach takie środki z pewnością się znajdą, ale dla mniejszych biur tego typu zakup oznacza z reguły poważne nadszarpnięcie budżetu.

 

Możliwości są trzy. Zaciskasz zęby i chcąc nie chcąc wydajesz niezbędną kwotę. Poszukujesz na rynku używanych drukarek i kopiarek. To interesujące rozwiązanie, ale przypomina spacer po polu minowym. Analogicznie jak przy zakupie używanego samochodu; jeśli nie do końca znasz się na rzeczy, po pewnym czasie oszczędności okazują się być pozorne. Radzimy skorzystać z usług profesjonalnej firmy, która daje gwarancję, że zakupiony używany towar jest sprawny i posłuży
w firmie jeszcze długi czas.

 

Trzecią, nader ciekawą możliwością jest wynajem drukarki lub kopiarki. Jeśli prowadzisz firmę
w Katowicach lub w województwie śląskim – polecamy nasze usługi. Korzyści są niepodważalne. Przede wszystkim nie płacisz za kupno sprzętu, co już stanowi oddech dla Twojego portfela. Masz też gwarancję bezpłatnego serwisu oraz darmowych materiałów eksploatacyjnych. Rzecz jak najbardziej do rozważenia, nieprawdaż?

 

Porada czwarta.

 

Czy wiesz, ile zużytych tonerów i kartridży każdego roku trafia na wysypiska śmieci? Ogromne ilości. Odczynniki chemiczne używane do produkcji tych materiałów mogą prędko zamienić je
w tykającą bombę ekologiczną.

 

Proponujemy inne rozwiązanie: wiele firm zajmuje się skupem zużytych wkładów do drukarek
i kopiarek. Oddając swoje zużyte materiały w ich ręce zyskujesz w dwójnasób. Po pierwsze, otrzymujesz za to pieniądze. Im więcej materiałów oddajesz, tym więcej możesz zarobić. Po drugie masz pewność, że zużyte materiały nie trafią na dzikie wysypisko śmieci, a zostaną wykorzystane w zgodzie ze środowiskiem naturalnym. Nie omieszkaj pochwalić się tym faktem na swojej stronie internetowej!

 

Porada ostatnia, piąta.

 

Jesteś zabieganym menedżerem biura? Na pewno chcesz sprawować kontrolę nad wszystkimi aspektami powstawania kosztów. Nie jest to proste, bo zegar nie jest z gumy i się nie rozciąga. Umówmy się, pracownicy bywają różni – niektórzy drukują za dużo i zupełnie niepotrzebnie.
W efekcie czego Ty ponosisz zwiększone koszty papieru i materiałów eksploatacyjnych do drukarek i kopiarek. Koszty, których mógłbyś uniknąć.

 

W jaki sposób możesz się tego ustrzec? Otóż do wielu usług wynajmu drukarek i kopiarek dodawany jest specjalny program informatyczny. Po podłączeniu do wszystkich urządzeń drukujących i kopiujących w firmie pozwala na pełną kontrolę nad wydrukami. Otrzymujesz specjalne raporty – kto ile drukuje, jaki dział generuje najwięcej kosztów. System z odpowiednim wyprzedzeniem zawiadomi Cię również o kończących się zapasach tuszu i tonera w drukarkach,
a dzięki sprzężeniu z usługami serwisowymi żadna awaria nie będzie dla Ciebie ryzykiem przestoju w pracy.

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów