Przydatne akcesoria komputerowe.

15.12.2017

Komputer w każdym biurze jest niezastąpionym narzędziem. Obok skanera, drukarki i kopiarki jest gwarantem nieprzerwanej pracy i właściwego wypełniania zadań przez pracowników. Goły komputer wszakże będzie co najwyżej ładnym ozdobnikiem na biurku. Do pomocy w działaniu potrzebuje wszelkiej maści akcesoriów.

 

Mysz i klawiatura

 

Truizm, wiadomo; ale komputer bez myszy i klawiatury (laptop – niepotrzebne skreślić) jest jak samochód bez kół. Teoretycznie działa, ale nie ruszy z miejsca. Ktoś może powiedzieć – myszki
i klawiatury są w każdym sklepie, co za problem wybrać i kupić? Wydawałoby się, że żaden.
A jednak nawet w tak prozaicznych zakupach warto kierować się pewnymi zasadami.

 

Zwracasz uwagę jak trzymasz myszkę? Większość osób robi to bezwiednie, nie zastanawiając się nad głębszą filozofią tego czynu. A tymczasem: szersze myszki zapewniają większą stabilność. Niższe i węższe myszki to lepsza zwrotność. Jeśli myszka komputerowa jest lekka, wówczas (co wbrew pozorom warte jest uwagi przy wielu godzinach codziennej pracy) ręka mniej się męczy,
a ruchy są szybsze. Z kolei cięższa mysz to gwarancja lepszej stabilizacji.

 

Zakładamy, że do swojego biura nie potrzebujesz „wypasionej” myszki służącej do gier komputerowych. Prostszy, ale ergonomiczny model będzie w sam raz, a i w Pasjansa czy
w Sapera zagrasz bez specjalnego wysiłku. Zastanów się tylko, czy dla Twoich potrzeb wygodniejsza będzie mysz przewodowa lub bezprzewodowa.

 

Podobnie rzecz ma się z klawiaturą. Niektóre biura – szczególnie zajmujące się szeroko pojętym liczeniem – preferują dodatkowe klawiatury (czy raczej klawiaturki) wyłącznie numeryczne. Jeśli potrzebujesz zwykłej klawiatury, zwróć uwagę na jakość. Intensywne użytkowanie sprawi, że słabsza jakościowo klawiatura po jakimś czasie straszyć będzie „szczerbatym” wyglądem bez kilku wypadających klawiszy.

 

Co szczególnie istotne, może nawet bardziej niż w przypadku myszki, klawiatura musi być ergonomiczna. Odpowiednio ułożona do Twojej pozycji rąk, dbająca o prawidłowe ułożenie dłoni
i nadgarstków. Komfort pracy, na którą poświęcamy kilkadziesiąt godzin tygodniowo jest szalenie istotny, a wiele użytkowników bagatelizuje tego typu kwestie.

 

W kwestii ergonomii dodać musimy kilka słów o podkładce pod myszkę. Poza gwarantowaniem właściwego poruszania się sensora (bez nieprzyjemnych „skoków” kursora) powinna być trwała
i nie „strzępić” się po kilku miesiącach użytkowania. Brzydko to wygląda i z reguły nie pomaga
w precyzyjnej pracy myszki. Dobrze byłoby, gdyby miała też specjalne wybrzuszenie na nadgarstek. Zapewniamy: docenisz dobrodziejstwo tego rozwiązania bardzo szybko.

 

Czysty ekran, czysta klawiatura, czyste biurko, szczęśliwy pracownik

 

Ze względów higienicznych i estetycznych lepiej pracuje się na czyściutkim ekranie. Plamy
i zabrudzenia pojawiają się notorycznie, nawet jeśli współczesne monitory nie są już takim magnesem na kurz jak to drzewiej bywało. O wiele bardziej komfortowo pracuje się także na klawiaturze, w której klawisze nie przyklejają się do palców.

Spraye i sprężone powietrze rozwiązują ten problem. Składają się z substancji, które absolutnie nie są szkodliwe dla podzespołów ekranu i klawiatury. Czyszczą sprawnie, szybko, pozostawiając zadowalający efekt. Mamy i takie rzeczy w naszej ofercie.

 

Ponad 5000 pozycji – na pewno znajdziesz coś dla siebie

 

Zdziwisz się, jak wiele firm używa jeszcze płyt CD i DVD w codziennej pracy. Oferujemy wszystko, co niezbędne w tej materii: czyli zarówno same płyty, jak i koperty, pudełka i etui. Zdziwisz się, jak wiele firm potrzebuje niezbędnego okablowania do komputerów (kable do ekranu, kable zasilające itp.) – czy to na uzupełnienie bieżących potrzeb, czy „na zapas”.

 

Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że wśród 5000 artykułów znajdziesz rzeczy, które dla Twojego biura lub Twojej firmy będą nadawać się w stu procentach. Polecamy swoje usługi – tysiące zadowolonych klientów nie mogą się mylić.

 

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów