Urządzenie wielofunkcyjne do firmy?

8.1.2018

 

Jeśli jesteś szefem dużego biura, w którym codziennie dokonuje się mnóstwa operacji na dokumentów – urządzenia wielofunkcyjne są rozwiązaniem skrojonym pod Twoje potrzeby. Nie ma sensu rozdrabniać się na dziesiątki pomniejszych urządzeń, skoro wszystko czego oczekujesz masz w jednym – nieprawdaż?

 

Kombajn to nie tylko termin rolniczy.

 

Wyobraźmy sobie, że potrzebujesz bardzo wysokiej jakości zarówno wydruków (bądź kopii) jak i skanów. Dodatkowo potrzebujesz tych materiałów w nader wysokich ilościach. A jednocześnie Twój dział księgowy nieśmiało dopomina się o trzymanie
w ryzach kosztów w biurze. Profesjonalne urządzenie wielofunkcyjne znakomicie odpowiada na te wytyczne.

 

Dlaczego? Bowiem, po pierwsze: kupno tańszego modelu drukarki lub kopiarki oznacza z jednej strony oszczędność przy zakupie (to fakt, nie ma co z nim dyskutować) ale
z drugiej strony wiąże się zazwyczaj ze zwiększonymi kosztami napraw oraz materiałów eksploatacyjnych (z reguły na rynku do takich modeli dostępne są wyłącznie oryginalne, droższe materiały - nie ma możliwości dokupienia atrakcyjnych cenowo zamienników), bez których regularna praca każdego biura jest właściwie niemożliwa.

 

Urządzenie wielofunkcyjne zawiera w sobie wszystkie niezbędne funkcjonalności. Możesz skanować, drukować, kopiować – a jeśli masz dobre urządzenie, to jesteś bogatszy nawet o funkcje faksu. Faktem jest, że nawet najtańsze urządzenia wielofunkcyjne zawierają takie możliwości. Jednakże musisz pamiętać, iż pożądaną jakość gwarantują urządzenia przystosowane do zastosowań biznesowych.

 

Przede wszystkim niezawodność.

 

Urządzenia wielofunkcyjne – z tej droższej półki – konstruowane są zazwyczaj
z najwyższej jakości podzespołów. To rzeczywiście daje gwarancję dużej niezawodności produktu. Co więcej – dzięki umieszczeniu markowych, sprawdzonych części urządzenie wielofunkcyjne jest przygotowane na maksymalne obciążenie pracą każdego dnia. Tańsze urządzenia wielofunkcyjne również (przy zachowaniu odpowiedniej konserwacji i dobrym traktowaniu przez użytkowników) mogą osiągnąć takie parametry, jednak wiąże się to z większymi kosztami dla firmy, ponoszonymi na przykład na serwis.

 

PRZECZYTAJ | Wydać żeby oszczędzić?

 

Wygoda czy jakość? Nie musisz już wybierać.

 

Posiadasz urządzenie wielofunkcyjne. I co dalej? Najważniejsze są detale. Jeśli masz tańsze urządzenie, nie możesz niestety liczyć na oszałamiającą jakość wydruku, kopiowania czy skanowania. Także tempo pracy będzie przypominało raczej stołeczne Aleje Jerozolimskie w godzinach szczytu. W świecie drukarek, kopiarek i urządzeń wielofunkcyjnych warto stosować prostą regułę. By oszczędzić pieniądze, trzeba je najpierw zainwestować. W poniższej infografice znajdziesz kilka najważniejszych plusów urządzeń wielofunkcyjnych. Są droższe, więcej Cię kosztują, ale suma summarum pozwalają Twojej firmie na daleko idące oszczędności.

 

 

 

A może wynająć?

 

To też ciekawa alternatywa. Jeśli potrzebujesz urządzenia wielofunkcyjnego łączącego drukowanie, kopiowanie i skanowanie, musisz – jako się rzekło powyżej – rozejrzeć się za droższymi sprzętami. Nie każda firma, szczególnie dopiero startująca, może sobie pozwolić na taki wydatek. Nie każda firma chce zresztą ponosić koszty kolejnego kredytu. W takich przypadkach rozwiązaniem jest wynajęcie urządzenia wielofunkcyjnego. Poniżej kilka plusów takiego rozwiązania.

 

 

 

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów