Jaki serwis do kopiarki wybrać?

15.1.2018

Technologia wciąż się rozwija. Kserokopiarki są coraz bardziej doskonałe i mniej awaryjne. Nie oznacza to jednak, że stały się całkowicie wolne od problemów technicznych. Znalezienie dobrego serwisu dla kopiarek jest zadaniem trudnym, ale nie niemożliwym. O tym właśnie w dzisiejszym wpisie.

 

Konserwacja to podstawa.

 

Pamiętaj o kluczowej kwestii. Korzystanie z dobrodziejstw gwarancji producenta niesie za sobą obowiązek wykonywania regularnych (i niestety odpłatnych) przeglądów technicznych. Aby sprzęt kopiujący działał poprawnie zaleca się dokonywanie konserwacji mniej więcej co trzy miesiące. Są wyjątki od tej reguły: dopuszcza się przegląd po dłuższym czasie, jeśli ustalono uprzednio określony limit wykonanych kopii czy wydruków. To trochę jak z samochodami (lubimy się powoływać na ten motoryzacyjny przykład): masz zwykle opcje przeglądu po pewnym okresie czasu lub po przekroczeniu limitu przejechanych kilometrów.

 

Na co zwracać uwagę przy wyborze?

 

Warto zasięgnąć opinii znajomych. Zwykle nie mają żadnego interesu by polecać nam konkretny serwis; po prostu wskażą nam zaufane źródło napraw, z którego sami korzystają. Na pewno opłaci się słuchać takich głosów, bowiem są najbardziej wiarygodne.

 

Dobry serwis nie powinien być „podejrzanie” tani. Czas pracy fachowców i stosowanie najwyżej jakości materiałów eksploatacyjnych kosztują. Nie daj się zwieść promocjom serwisowym. Żeby Twoja kopiarka była naprawiona właściwie, musisz za to odpowiednio zapłacić, oczywiście bez przesady w drugą stronę.

 

Przejrzyj wnikliwie stronę internetową serwisu, którym jesteś zainteresowany. Jeśli serwis chce uchodzić za wiarygodny, powinien mieć na stronie wyczerpujące informacje o prowadzonej przez siebie działalności. Mówimy tutaj przede wszystkim
o wszystkich danych kontaktowych – w tym o adresach e-mail i numerach telefonów dedykowanych do zgłaszania wszelkiego typu usterek.

 

Serwis kopiarki powinien także zaoferować zrozumiałe, klarowne dla obu stron warunki umowy serwisowej. Standardem jest szybki czas reakcji na zgłoszenie i krótki czas przeprowadzania napraw serwisowych. Jakkolwiek musisz mieć na uwadze, że przy skomplikowanych usterkach czas ten może się wydłużyć. Trzeba się z tym pogodzić – lepiej w końcu, by kopiarka była naprawiona dokładnie i wnikliwie zamiast „po łebkach”. Profesjonalne serwisy techniczne w takich wypadkach proponują urządzenie zastępcze na czas przedłużającej się naprawy.

 

PRZECZYTAJ | Jak wybrać kserokopiarkę do biura?

 

Profesjonalny serwis to profesjonalni pracownicy.

 

Truizm? Trochę tak, ale naprawdę ważne, kto naprawia Twoje drukarki i kopiarki. Przecież zależy Ci na tym, by wszystko było wykonane dobrze i gwarantowało długi czas bezproblemowego działania w przyszłości. Profesjonalny pracownik nie tylko dokona naprawy Twojego urządzenia, ale też poinstruuje Cię, czy do danego modelu kopiarki można na przykład stosować tańsze zamienniki oryginalnych tonerów; pozwoli Ci to oszczędzić dużo pieniędzy bez straty na jakości wykonywanych kopii.

 

Pamiętaj: nie warto podejmować prób samodzielnej naprawy kopiarki. Lepiej zostawić to specjalistom, bowiem nawet mimo swoich najszczerszych chęci możesz przynieść sobie więcej szkody niż korzyści. Warto nadmienić, że profesjonaliści powinni wystawić Ci gwarancję na wykonywaną przez siebie pracę; dzięki temu masz pewność, że identyczna usterka nie przytrafi się Twojej kopiarce w najbliższej przyszłości.

 

Możesz też wynająć.

 

Wynajem kopiarek to usługa, która coraz częściej zdobywa popularność na Śląsku
i w Katowicach. Pod kątem serwisowym także niesie za sobą sporo atutów. Wynajmując kopiarkę jesteś objęty kompleksową opieką serwisową. Nie musisz płacić za dokonywane naprawy (wykonywane wyłącznie przy użyciu profesjonalnych, oryginalnych części zamiennych) a także za materiały eksploatacyjne. Skontaktuj się
z nami, a my bezpłatnie przedstawimy Ci ofertę wynajmu kopiarki dopasowanej do Twoich realnych potrzeb!

 

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów