Jak wybierać akcesoria do biura?

16.1.2018

Często jesteśmy pytani jakie materiały biurowe są najlepsze. Wbrew pozorom odpowiedź jest trudna. Wielokrotnie o wyborze konkretnych akcesoriów decydują preferencje klientów. Także ich przywiązanie do jednej marki, z usług której korzystają od lat – i są bardzo zadowoleni. Poniżej mamy dla Was garść porad. Czym kierować się przy zakupie? Jak zapłacić i nie przepłacić?

 

1. ZAUFANE ŹRÓDŁO ZAKUPÓW.

 

Zaufane źródło w którym kupujemy akcesoria biurowe to podstawa. Jeśli dokonujesz zakupów przez Internet – zasada ograniczonego zaufania jest jeszcze bardziej istotna. W skali jednego roku w Polsce powstaje mnóstwo sklepów „wydmuszek” nastawionych tylko na wyciągnięcie pieniędzy od klientów skuszonych niższą ceną i promocjami.
W najlepszym wypadku otrzymasz swoje zamówienie wypełnione najtańszymi chińskimi akcesoriami, w najgorszym wypadku – nie otrzymasz go nigdy. Podobnie jak zwrotu pieniędzy…

 

Profesjonalny e-sklep z akcesoriami biurowymi powinien mieć przejrzystą stronę internetową. Pewnym wymaganym standardem jest podanie przynajmniej podstawowych danych kontaktowych – fizycznego adresu sklepu, numeru telefonu
i skrzynki poczty elektronicznej.

 

2. DUŻY WYBÓR AKCESORIÓW BIUROWYCH.

 

Akcesoria biurowe to pojemny termin. Rozciąga się od standardowych materiałów (ołówki, długopisy, zszywki, spinacze i tym podobne), przez akcesoria komputerowe po artykuły higieniczne i spożywcze niezbędne w każdym biurze. Siłą rzeczy – produktów jest tyle, że sklep internetowy powinien prezentować jakiś ich sensowny wybór. Nie jest jednak wskazana przesada w drugą stronę. Przeklikiwanie się przez kolejne podstrony przestaje być wygodne mniej więcej w okolicach trzeciej.

 

Naturalnie ceny akcesoriów biurowych powinny być atrakcyjne i na każdą kieszeń. Dobre sklepy internetowe przy zamówieniach większych ilości produktów są bardziej chętne do negocjacji i stosowania upustów cenowych. Warto mieć to na uwadze.

 

Radzimy zastanowić się nad wyborem sklepu mającego w ofercie też materiały do drukarek i kopiarek. Mamy na myśli zwłaszcza jakościowe zamienniki do oryginalnych tuszy i tonerów. Stosowanie takich materiałów pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy
i zwiększyć wydajność druku czy kopii.

 

3. WYGODA DLA UŻYTKOWNIKA.

 

Wygoda – kolejne słowo kluczowe przy zakupach internetowych. Im mniej kliknięć do finalizacji transakcji, tym lepiej dla klienta. Profesjonalne e-sklepy proponują wiele udogodnień, by proces zamówienia stał się wygodniejszy. Przykładem może być funkcja szybkiej listy zakupów, która zapisuje „preferencje” użytkownika i pozwala powtórzyć ostatnie zamówienia. Przydaje się to szczególnie przy zakupach spożywczych do biura, gdzie zamówienia zazwyczaj są cykliczne i powtarzalne.

 

Oczywistą opcją ułatwiającą życie klientowi jest historia zamówień. Łatwo można dzięki temu podejrzeć, jakie akcesoria biurowe ostatnio się zamawiało i w ten sposób ponowić zamówienie. Podobnie rzecz ma się w przypadku listy poprzednich faktur – konto użytkownika to dobre miejsce na ich przechowywanie i bezproblemowy do nich dostęp.

 

4. DOSTAWA.

 

Nie oszukujmy się. Dziś mało kto z biura ma czas by „wyskoczyć na miasto” i załatwić zakup akcesoriów biurowych. Zamawiając takie produkty w sklepie internetowym oczekujemy szybkiej dostawy – darmowej lub w umiarkowanej cenie. Każdy szanujący się sklep internetowy powinien oferować taką możliwość. Bezproblemowy łańcuch dostaw nabiera znaczenia szczególnie gdy zamówienia są regularne – wówczas biuro funkcjonuje bez zbędnych przestojów.

 

 

 

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów