Kopiuj i oszczędzaj!

24.1.2018

Założenie nowego biznesu staje się coraz łatwiejsze. A i rodacy stają się coraz bardziej przedsiębiorczy. Sektor małych i średnich przedsiębiorstw rośnie w siłę. To cieszy – ale mniej radują statystyki dotyczące płynności finansowej firm z tegoż sektora. Jedną z przyczyn kłopotów pieniężnych młodych działalności gospodarczej jest przeinwestowanie. Dziś właśnie o tym. Jak ustrzec się sporych wydatków na samym początku swojej przygody z biznesem?

 

Co generuje koszty w przypadku kopiarek?

 

Sam zakup sprzętu jest podstawowym kosztem. W dodatku niemałym. Wynika to po części z przyczyn – nazwalibyśmy je – psychologicznych. Otóż młody przedsiębiorca zazwyczaj chce rozpocząć własny biznes z „przytupem”. Pragnie wyposażyć biuro
w najnowocześniejszy sprzęt. Jeśli w dodatku ma dofinansowanie z różnych zewnętrznych środków (na przykład na start działalności z funduszy pochodzących
z budżetu Unii Europejskiej), to hulaj dusza, piekła nie ma.

 

Jesteśmy w stanie zrozumieć takie pragnienia. Klienci „kupują oczami”, więc widząc doskonale wyposażone biuro mogą przymknąć oko na niedoświadczenie firmy
w biznesie. Ale taka taktyka w kontekście długofalowym jest drogą prowadzącą donikąd. Dlaczego? Bowiem kupując nową kserokopiarkę stajesz, drogi młody przedsiębiorco, tak naprawdę przed dwoma alternatywami.

 

Albo wybierzesz sprzęt pozwalający na dobre jakościowo wydruki i bezproblemową pracę, albo wybierzesz tańsze urządzenie kopiujące kuszące z półki sklepowej atrakcyjną ceną. Oba rozwiązania mają swoje minusy. Droższy sprzęt jak sama nazwa wskazuje – jest droższy. Nierzadko kosztuje krocie i młody przedsiębiorca musi poważnie rozważyć, czy stać go na taki wydatek. Lub co gorsza bierze (nierzadko kolejny) kredyt na zakup takiej kopiarki. Tańszy sprzęt nie kosztuje tak wiele, jednak zwykle niższa cena jest przez producenta rekompensowana przez możliwość używania wyłącznie oryginalnych (a zatem sporo kosztujących) materiałów eksploatacyjnych w miejsce tańszych i wydajniejszych zamienników.

 

PRZECZYTAJ | Czy opłaca się wynająć kopiarkę?

 

 

Jak sobie z tym poradzić?

 

Warto zastanowić się, czy startując z nowym biznesem chcemy już na samym początku stawiać się przed takimi alternatywami. Naszym zdaniem można wybrać trzecie rozwiązanie. W skrócie można je określić jako „mieć ciastko i zjeść ciastko”.

 

Jeśli prowadzisz firmę na terenie województwa śląskiego, rozważ usługę wynajmu bądź dzierżawy kopiarki. Dlaczego? Bo jest to usługa wręcz skrojona pod unikalne potrzeby nowych przedsiębiorców. Już piszemy w jaki sposób możesz na tym zyskać.

 

Przede wszystkim nie musisz kupować kopiarki. Ani tej droższej, ani tej tańszej. Odbywasz rozmowę ze specjalistą, który zbada Twoje realne potrzeby. Nie otrzymasz zatem sprzętu przekraczającego Twoje zapotrzebowanie na kopiowanie. Raczej możesz się spodziewać urządzenia spełniającego dokładnie Twoje wymagania. Rzeklibyśmy, że skrojonego na miarę.

 

Druga ważna sprawa: urządzenie otrzymujesz bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Dostarczamy, instalujemy, przeszkalamy Twoją załogę. Podpisujemy z Tobą umowę na określony okres czasu. Zwykle jest to rok, by przez te dwanaście miesięcy poznać wzajemnie swoje możliwości i oczekiwania. Siłą rzeczy liczymy na przedłużenie współpracy, zatem robimy wszystko, byś był z naszych usług zadowolony.

 

Trzeba też wspomnieć o darmowym serwisie. Kopiarka teoretycznie nadal pozostaje naszą własnością (jakkolwiek możesz zakupić urządzenie po pewnym czasie) więc dbamy o nią z wyjątkową uwaga. Przeszkoleni fachowcy rozwiążą większość kłopotów technicznych w siedzibie Twojej firmy. Jeśli jednak awaria jest poważna, dostaniesz od nas na czas naprawy urządzenie zastępcze o podobnych parametrach. Przestoje
w pracy i związana z tym frustracja Ci nie grożą.

 

Masz więcej pytań? Chciałbyś poznać szczegóły oferty? Zapraszamy do kontaktu
z nami
. Zaznaczamy, że cena miesięcznego abonamentu jest do negocjacji. Zależy nam na Twoim zadowoleniu, zatem nie proponujemy sztywnych rozwiązań finansowych, które uwierają Twoje finanse jak gorset.

 

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów