Po co mojej firmie ulotka?

26.1.2018

 

Zapytacie – po co w dobie wszechobecnego Internetu papierowa („przestarzała”) ulotka reklamowa Waszej firmy? Już odpowiadamy. Łatwo wyobrazić sobie następującą sytuację: Wasz handlowiec rusza do ważnego klienta. Naturalnie wierzymy, że przekona go do Waszej firmy, ale jednak warto jechać z czymś więcej niż tylko puste ręce…

 

Po co są ulotki?

 

Ulotki czy prospekty reklamowe nadal są ważnym elementem promocji firmy. Klienci kupują oczami. Jeśli zależy Ci na nawiązaniu współpracy ze szczególnie istotnym kontrahentem, nie powinieneś pozostawiać niczego przypadkowi. Mail reklamowy może trafić do spamu lub odbić się od skrzynki pocztowej klienta. Ulotka reklamowa pozostanie na biurku i nawet jeśli klient nie zdecyduje się od razu, to jest szansa, że po jakimś czasie napotka wzrokiem na Waszą prezentację i nawiąże kontakt.

 

Profesjonalnie przygotowana ulotka (na przykład wydrukowana na eleganckim, kredowym papierze) to także najlepsza wizytówka Twojej firmy. Postaraj się nie dopuścić do sytuacji, w której Twój przedstawiciel handlowy przyjeżdża do siedziby klienta wyłącznie uzbrojony w katalogi z cenami. Na przedstawienie kosztów przyjdzie czas – na początek szczególnie istotne jest, by klient poznał szerokie spektrum informacji o Twojej działalności i utrwalił sobie nazwę oraz profil działalności Twojej firmy.

 

Jak powinna wyglądać dobra ulotka reklamowa?

 

Cóż, przede wszystkim kluczem jest umiejętne dobranie kolorów. Warto stosować kolorystykę zgodną na przykład z logiem Twojej firmy – ład wizualny jest bardzo ważny i dobrze identyfikuje przedsiębiorstwo w oczach klientów. Oczywiście nie należy przesadzać ze zbyt jaskrawymi kolorami, podobnie jak z ich nadmierną liczbą. Ulotka powinna być czytelna i klarowna. Wielbiciele minimalizmu, do których się zaliczamy, postawią raczej na skromny, ale dobitny przekaz. Niemniej wiele zależy także od własnej inwencji. Niech ograniczają Cię wyłącznie własna wyobraźnia i dobre maniery biznesowe.

 

Na pewno powinieneś wyeksponować swoje dane kontaktowe oraz adres strony internetowej. Zadbaj o to, by klient na pewno je zauważył i mógł odnaleźć bez problemu w treści ulotki. Nie jesteśmy też zwolennikiem przeładowania ulotki informacjami. Postaraj się dedykować ulotki pod konkretnych klientów. Jeden może być zainteresowany danymi usługami, drugi innymi. Najlepiej skupić się na przedstawieniu maksymalnie dwóch lub trzech ofert. Inaczej będzie ryzyko, że nadmiar wiadomości znuży klienta i sprawi, że niewiele z tej prezentacji zapamięta.

 

Skup się na eleganckich fotografiach. Powinny być dobrze wykadrowane i nawiązywać tematycznie do tego, co proponujesz klientowi. Co ważne – nie przesadzaj z ilością zdjęć. Jedno lub dwa (jeśli spełniają określone parametry) powinny w zupełności wystarczyć. Również kwestia czcionki ma niebagatelne znaczenie. Radzimy nie bawić się w ciągłe zmiany kroju pisma – lepiej podkreślać wagę informacji pogrubieniami lub pochyleniami tekstu niż stosować łamańce wizualne.

 

Zanim oddasz ulotkę do druku – sprawdź trzy razy. Unikniesz w ten sposób wtop

z literówkami czy nieprawidłową składnią zdań. Pamiętaj, podkreślimy raz jeszcze – to wizytówka Twojej firmy i powinna być przygotowana profesjonalnie, nawet jeśli klient nie jest polonistą.

 

A na czym drukować?

 

Tutaj rozwiązania są dwa. Albo zdecydujesz się drukować za pośrednictwem zewnętrznego podmiotu, albo na swoim sprzęcie. Jednakże dobry sprzęt do kopiowania i drukowania kosztuje niemało. Nie każde biuro może sobie pozwolić na takie wydatki, nawet w wypadku stosowania powszechnie tańszych i wydajniejszych zamienników do oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

 

Warto zastanowić się na poważnie nad wynajęciem drukarki bądź kopiarki. Rozwiązanie takie zdobywa coraz większą popularność, bo po prostu pomaga

w codziennym funkcjonowaniu firmy i pozwala na konkretne oszczędzi, widoczne już po niedługim czasie.

 

Wynajmując drukarkę czy kopiarkę po pierwsze zyskujesz dostęp (wszystko w ramach miesięcznej opłaty abonamentowej) do darmowego serwisu wykonywanego rękami prawdziwych profesjonalistów, bogatych w wieloletnie doświadczenie. Znają każdą drukarkę jak własną kieszeń. I o każde urządzenie dbają jak o swoje własne.

 

Poza tym: dostajesz w cenie abonamentu darmowe materiały eksploatacyjne. Jeśli dużo drukujesz i kopiujesz, jest to konkretna oszczędność dla Ciebie. Masz też nowe, zaawansowane technologicznie urządzenie do własnej dyspozycji bez konieczności ponoszenia dużych wydatków.

 

Skontaktuj się z nami. Czekamy na Twoje pytania, służymy radą i odpowiedziami.

 

 

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów