Jak skutecznie zareklamować firmę?

29.1.2018

 

Jeśli prowadzisz firmę, na pewno niejednokrotnie stawiasz sobie pytanie: w jaki sposób skutecznie zareklamować swoje usługi czy produkty? Jak przekonać niezdecydowanych klientów, by zaufali Twoim wyrobom? Jak utrzymać przy sobie tych, którzy już Ci zaufali? O kilku sprawdzonych sposobach przeczytasz poniżej.

 

Dobry produkt to podstawa.

 

Truizm, nieprawdaż? Jednak wciąż wielu przedsiębiorców nie do końca rozumie taką prostą zasadę. Profil dzisiejszego klienta diametralnie różni się od profilu sprzed lat. Bogactwo wyboru produktów na rynku jest olbrzymie. Jeśli tylko konsument ma odrobinę determinacji i czasu, bez trudu wyszuka odpowiednią dla siebie ofertę

w korzystnej cenie.

 

Stety lub niestety, obecnie trzeba konkurować przede wszystkim jakością swoich wyrobów. Cena naturalnie też ma niebagatelne znaczenie – jeśli oferujesz produkt zbliżony parametrami do produktów konkurencji, a jednocześnie żądasz za niego
o wiele więcej pieniędzy, nie masz co liczyć na oszałamiający sukces rynkowy. Punktem wyjścia jednak pozostaje jakość.

 

Jakość produktu jest nierozerwalnie powiązana sprzężeniem zwrotnym ze skutecznością reklamy. O wiele prościej i efektywniej promuje się wyrób dobrej jakości. Można między innymi podkreślać, że dzięki lepszemu wykonaniu prezentuje się on korzystniej niż produkty konkurencji. Poza tym do sprawdzonego produktu klienci wracają o wiele chętniej.

 

Znamy to z autopsji. Oferując wysokiej jakości zamienniki materiałów eksploatacyjnych do drukarek i kopiarek widzimy, że nasi klienci sugerują się nie tylko ich atrakcyjną ceną, ale też sprawdzoną jakością wykonania.

 

Dobre miejsce reklamy to podstawa.

 

Wykupując drogi billboard schowany pomiędzy kamienicami zyskasz jedynie umiarkowane zainteresowanie mieszkańców tychże kamienic. Jeśli dodatkowo reklama jest podświetlona, narażasz się wyłącznie na ich niezadowolenie z powodu ferii świateł za oknami.

 

Produkując specjalistyczne garnki do gotowania na parze nie zareklamujesz się
w branżowym czasopiśmie wędkarskim, nieprawdaż? Kluczem do skutecznej reklamy jest jej lokalizacja. Ma szczególne znaczenie w przypadku reklamy tradycyjnej – czyli prasowej i outdoorowej. Aczkolwiek również w Internecie obserwuje się trend większej specjalizacji reklamy i docierania z przekazem marketingowym do starannie wyselekcjonowanych grup odbiorów.

 

Zastanów się, jaka grupa konsumentów jest grupą docelową Twojego produktu. Im szybciej starannie ją określisz, tym bardziej zwiększasz swoją szansę na to, że Twoja reklama trafi do właściwych osób. Nie ma sensu przepalać budżetów marketingowych na „hurtowe” działania, jeśli większość z tych aktywności trafi w niebyt.

 

Ten przypadek także znamy z własnych doświadczeń. Oferując unikalną usługę wynajmu drukarek i kopiarek na terenie województwa śląskiego skupiliśmy swoje działania reklamowe właśnie w tym regionie.

 

Treść reklamy ma znaczenie.

 

Ile razy miałeś w rękach ulotki różnych firm, które różniły się pomiędzy sobą praktycznie wyłącznie nazwą i logami? Niestety, większość takich prospektów robiona jest na kolanie i na jedno kopyto. Przedsiębiorcy z którymi na ten temat debatowaliśmy uważają, że taka forma podyktowana jest niskimi nakładami finansowymi jakie poświęcają na reklamę.

 

To błąd. Unikalną reklamę można stworzyć niezależnie od pieniędzy jakie na nią wydajesz. Na rynku marketingowym furorę robi minimalizm i surowy trend prostego, ale konkretnego przekazu. Dzięki temu nie musisz wcale trwonić na reklamę olbrzymich środków – zrób coś oryginalnego, prostego, co będzie odróżniać Twoją ofertę od setek podobnych.

 

Regularność ma znaczenie.

 

Reklamuj się regularnie. To nie musi wiele kosztować – wszystko zależy od Twoich realnych potrzeb promocyjnych. Nawet jeśli nie masz ich zanadto wywindowanych
w górę, postaw na systematyczne pojawianie się na różnych nośnikach reklamowych. Testuj, jakie rodzaje Twoich reklam spotykają się z największym odzewem klientów
i stawiaj na te rozwiązania. Nie bój się popełniania błędów – przy każdym nieudanym projekcie możesz się czegoś nauczyć i wystrzegać popełniania błędów na przyszłość.

 

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów