ABC skutecznego serwisu kopiarek i drukarek.

31.1.2018

 

Częstokroć pytani jesteśmy co wyróżnia dobry serwis kopiarek i drukarek. Spróbujemy dla Was odpowiedzieć na kilka najczęściej pojawiających się pytań. Pamiętajcie – wybór sprawdzonego serwisu technicznego zawsze zaowocuje na przyszłość. Wasz sprzęt będzie w dobrej kondycji, podobnie jak Wasze finanse.

 

Zaufanie.

 

Serwisów drukarek i kopiarek jest na rynku multum. Analogicznie jak w przypadku warsztatów samochodowych: szukający zawsze znajdzie coś dla siebie. Schody zaczynają się już w momencie dokonywania wyborów. Znaleźć nietrudno, znaleźć dobry serwis – o wiele gorzej.

 

Według nas kluczem jest zaufanie i dobre opinie. Warto zasięgnąć informacji przed wyborem konkretnego serwisu. Przy czym nie ma co sugerować się wyłącznie opiniami w Internecie. Czasy są jakie są – konkurencja nie próżnuje i częstokroć dodaje „życzliwe” recenzje swoich rynkowych przeciwników. Natomiast jeśli wśród opinii przeważają te negatywne (i jest ich wyjątkowo sporo) powinno się nam jednak zapalić czerwone światełko ostrzegawcze.

 

Idealną sytuacją byłoby znalezienie sprawdzonego serwisu i nawiązanie z nim długotrwałej relacji biznesowej. Tak, w warsztatach też pracują ludzie i im również zależy na przywiązaniu klienta do siebie. Nawet jeśli nie zdołasz wywalczyć zniżek na naprawy, to przynajmniej możesz spać spokojnie, wiedząc, że Twoja drukarka lub kopiarka będzie profesjonalnie postawiona na nogi.

 

Fachowość.

 

Cóż, nie każdy menedżer biura jest alfą i omegą w temacie konstrukcji wewnętrznej drukarek bądź kopiarek. Mniej uczciwi serwisanci bez skrupułów wykorzystują naszą niewiedzę „dodając” do listy niezbędnych napraw elementy, których naprawiać nie ma potrzeby. Stąd akcentujemy potrzebę znalezienia prawdziwych fachowców, znających się na swoim fachu.

 

Kluczem do sukcesu jest przejrzystość. Przed dokonaniem naprawy serwisant powinien zdiagnozować urządzenie i klarownie wyjaśnić Ci, które elementy wymagają jego interwencji. Co do zasady przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac naprawczych musisz być poinformowany o orientacyjnych kosztach i je zaakceptować. Piszemy orientacyjnych, bo nawet mimo dobrej woli serwisu po „rozgrzebaniu” drukarki może wyskoczyć niespodziewana awaria, której wcześniej nie dało się zauważyć.

 


PRZECZYTAJ | Jak rozsądnie wybrać kserokopiarkę do biura?

 

 

Ceny.

 

No tak, przechodzimy do rzeczy chyba najistotniejszej. Koszty w każdej firmie (oraz dla osób prywatnych, posiadających drukarkę / kopiarkę w domu) są bardzo ważne, to żaden sekret. Ale jak niektórzy mawiają – „nie stać mnie na tanie”. I coś w tym jest. Jeśli serwis reklamuje się wyjątkowo niskimi cenami, lampka ostrzegawcza winna zaświecić znowu. Nie ma cudów. Niska cena oznacza stosowanie nieoryginalnych, słabo wykonanych części zamiennych. Które po jakimś czasie znów zmuszą nas do zapukania do drzwi tegoż serwisu.

 

Oczywiście nie ma co przesadzać w drugą stronę i decydować się na serwis

z wygórowanymi cenami. Najlepiej zapytać – a uczciwy serwisant zawsze odpowie zgodnie z prawdę – o jakość części stosowanych przy naprawie. Zatem, konkludując, ceny nie powinny być zbyt niskie i za wysokie. Rozsądne zbilansowanie kosztów to podstawa.

 

Co więcej? Dobry serwis nie będzie kręcić nosem gdy okaże się, że stosujesz zamienniki zamiast oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. Rzecz jasna słabej jakości zamienniki niewiadomego pochodzenia mogą spowodować szkody w Twojej drukarce i kopiarce. Dlatego warto postawić na sprawdzone przez setki klientów zamienniki dobrej marki.

 

Alternatywy.

 

No, może niekoniecznie alternatywy – tak czy siak drukarka lub kopiarka to urządzenie mechaniczne i ma pełne prawo od czasu do czasu odmówić posłuszeństwa. Niemniej jeśli zdecydujesz się na usługę wynajmu lub dzierżawy kopiarki i drukarki możesz liczyć na pewne udogodnienia w tej materii. Konkretnie mówimy o darmowym serwisie przez cały okres trwania umowy wynajmu. Jest to rzecz niebagatelna, szczególnie jeśli doda się do tego gwarancję dostarczenia urządzenia zastępczego w przypadku przedłużającej się awarii.

 

Zainteresowany? Zapraszamy serdecznie do kontaktu z nami. Postaramy się jak możemy odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania.

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów