Jak powinien wyglądać papier firmowy?

6.2.2018

 

Papier firmowy od zawsze traktowany był jako wizytówka przedsiębiorstwa. Dzisiaj
w dalszym ciągu stanowi ważny element promowania pozytywnego wizerunku biznesu. Proponujemy Wam wspólne zastanowienie się, jakie części składają się na finalny efekt profesjonalnego papieru firmowego, którego Wasza działalność gospodarcza nie będzie się wstydzić.

 

Czemu służy papier firmowy?

 

Pytanie z pozoru retoryczne. Niektóre firmy „oszczędzają” swój papier firmowy na specjalne, incydentalne okazje. Naszym zdaniem jest to błąd. Co więcej – na takie okazje warto mieć „ekskluzywny” papier, może drukowany na kredowym papierze,
z interesującymi motywami graficznymi?

 

Podstawowym zadaniem papieru firmowego jest rola informacyjna. Tak jak wspominaliśmy we wstępie: papier firmowy jest wizytówką naszego biznesu. Jeśli dobrze przygotujemy wzór papieru firmowego, z pewnością zyskamy w oczach obecnych oraz potencjalnych klientów.

 

 

ZOBACZ TEŻ | Jak wynająć kopiarkę i oszczędzić pieniądze?

 

Jak powinien wyglądać papier firmowy? Czego unikać?

 

Na początku: wykonać papier firmowy możemy sami lub zlecić to zadanie zewnętrznej drukarni. Jeśli posiadamy dobrej klasy drukarkę – nie powinniśmy mieć z tym najmniejszego problemu. Warto wszakże pamiętać, że do jakościowych wydruków

w kolorze bardziej nada się drukarka atramentowa.

 

Z kolei dla skutecznego powielania wydrukowanych kartek warto być wyposażonym

w jakościową kopiarkę. W ten sposób mamy gwarancję, że każda kopia będzie wyglądać tak jak oryginał. Wypada mieć na uwadze wspomnianą jakość, bowiem jak się rzekło – każdy papier firmowy wcześniej lub później trafi do rąk klientów, którzy na jego podstawie mogą wyrobić sobie opinię na temat naszego biznesu.

 

Ważna uwaga: nie warto bać się zamienników do oryginalnych tuszy i tonerów. Jeśli tylko posiadamy je ze sprawdzonego źródła to finalny efekt wydruków i kopii nie będzie różnił się od takich, które wykonywalibyśmy na materiałach eksploatacyjnych sygnowanych logiem producenta sprzętu drukującego. Korzyścią dla Twojego biznesu będą natomiast znaczne oszczędności, bowiem zamienniki potrafią być o wiele tańsze.

 

Jak powinien wyglądać idealny papier firmowy? Cóż, oczywistością jest zawarcie

w nim danych kontaktowych do naszej firmy. Mówimy tu przede wszystkim o adresie, numerach telefonów, adresie strony internetowej, logu firmy i nazwie. Obowiązkiem prawnym leżącym po stronie przedsiębiorcy jest umieszczenie Numeru Identyfikacji Podatkowej (NIP), oraz (dla właścicieli spółek kapitałowych) numeru KRS, wysokości kapitału zakładowego i wpłaconego, oznaczenia sądu rejestrowego w którym przechowuje się dokumentację spółki.

 

Sami widzicie, że informacji do ulokowania na papierze firmowym jest niemało. Kluczowe jest nie przeładowanie dokumentu nadmierną ilością danych. Nie wygląda to profesjonalnie i zamazuje dyskretną elegancję, z jaką powinien być kojarzony taki papier. Oczywiście wszelkie niezbędne dane powinny się w nim znaleźć, niemniej podpowiadamy: nie warto traktować papieru firmowego jako kolejnego nośnika reklamowego. Miejscem dla prezentowania atrakcyjnych promocji Waszej firmy niech będzie billboard, mailing do klientów lub strona internetowa.

 

Strona graficzna papieru firmowego nierzadko stanowi klucz do sukcesu. Podstawową i niezbędną do wykonania rzeczą jest umieszczenie logo firmowego na papierze. Przyspieszy on identyfikację naszego biznesu i może sprawić, że klient zakarbuje sobie w pamięci Waszą firmę.

 

Nie radzimy natomiast stosowania w papierze firmowym krzykliwych i „gryzących” się ze sobą kolorów. Częstokroć taka paleta barw skutecznie (niestety) przykrywa samą treść widniejącą na papierze firmowym, przez co staje się on dla naszego kontrahenta mało czytelny. Nie tędy droga. Grafiki i kolory powinny rzecz jasna występować (aby papier nie był „goły” i smutny), niemniej nie warto przesadzać w drugą stronę. Znów: rolę jednoznacznie promocyjną i reklamową pozostawmy billboardom i reklamie

w Internecie. Tam można eksperymentować i testować do woli.

 

A jeśli nie mam stosownych urządzeń do druku i kopiowania?

 

Ależ możesz je mieć! Wcale nie potrzebujesz wysupływania ze swojej kieszeni grubych zwitków banknotów by kupić nową drukarkę lub kopiarkę. Jak wspominaliśmy, wypadałoby papier firmowy „przepuszczać” przez markowy i zaawansowany sprzęt, który jednak swoje kosztuje.

 

Drukarkę i kopiarkę możesz po prostu wynająć. To proste i wygodne rozwiązanie. Nie płacisz za sprzęt – nie musisz wydawać tysięcy złotych. Otrzymujesz profesjonalną kopiarkę czy drukarkę do swojego biura za darmo. Płacić oczywiście trzeba – miesięczny abonament. Natomiast jego ceny są uzależnione od Twoich możliwości finansowych i oczekiwań odnośnie druku bądź kopiowania. W pakiecie dodajemy darmowy serwis przez cały okres trwania umowy. Oraz, co warte podkreślenia – darmowe materiały eksploatacyjne.

 

Skontaktuj się z nami. Poznasz więcej szczegółów. Porozmawiamy, doradzimy, podpowiemy.

 

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów