Reklama firmy - jak robić to dobrze?

21.2.2018

 

Dostajemy sporo pytań po naszych tekstach o reklamowaniu firmy. Ewidentnie temat cieszy się szerokim zainteresowaniem. To dobrze. Wzrasta świadomość przedsiębiorców. Coraz częściej zdajemy sobie sprawę, że bez właściwej promocji nawet najlepszy produkt nie przebije się do świadomości konsumentów. Dlatego kontynuujemy cykl porad „reklamowych”. Dziś kilka kroków, jak skutecznie wypromować swój biznes. Zapraszamy do lektury!

 

Bądź widoczny na mapach.

 

Co do zasady lokalizacja Twojego biznesu na mapie Google pojawi się w dwóch przypadkach. Jeżeli konsument wpisze konkretną nazwę firmy w określonej lokalizacji – na przykład „ drukarki za free, wynajem kopiarek Katowice”. Drugim przypadkiem jest fraza opierająca się na szczegółowej kategorii poszukiwanych przez klienta usług. Przykładem może być tutaj „serwis drukarek Śląsk”.

 

Aby być dobrze widocznym na mapie Google, pamiętaj o paru prostych zasadach. Podaj w wizytówce swoje poprawne dane kontaktowe. Zadbaj o kompletność informacji: godzin otwarcia firmy, dużej ilości zdjęć, interesujących opinii. Nie do przecenienia jest rola pozytywnych ocen wystawianych przez klientów, które wpływają na Twoją reputację.

 

Allegro – ma więcej zastosowań niż myślisz.

 

Tak, dobrze przeczytałeś. Popularny serwis nie jest wyłącznie platformą do sprzedaży produktów. Coraz więcej firm wykorzystuje jego zasoby i możliwości do stworzenia swoistej tablicy ogłoszeniowej. Wystawiają wprawdzie swoje rozmaite produkty na aukcjach, ale klienci nie dokonują ich zakupu poprzez platformę, tylko kontaktują się

z firmą bezpośrednio by uzyskać informacje o innych produktach. To bardzo dobry pomysł na stworzenie ścieżki dotarcia do konsumentów, którzy są zainteresowani konkretnym produktem – może właśnie Ty go oferujesz?

 

AdWords. Bądź widoczny.

 

Reklamy przez Google mają wielu zwolenników i przeciwników. Na pewno warto je stosować, jednak zalecamy rozsądek i ostrożność. Chodzi wszakże o to, by być widocznym dla swojego klienta a jednocześnie nie znużyć go Twoją reklamą towarzyszącą na każdym kroku w Internecie. Poradników do AdWords jest mnóstwo, dlatego nie będziemy się rozpisywać. Pamiętajcie tylko o tym, by wydając pieniądze (niekiedy niemałe) na promocję w największej wyszukiwarce świata robić to z głową. Wówczas z pewnością opłaci się z nawiązką.

 

E-mailing. Docieraj bezpośrednio do klienta.

 

Podobnie jak w przypadku AdWords, kluczem jest ostrożność. W marketingu swoich produktów nie chodzi o zbyt częste zasypywanie skrzynek pocztowych konsumentów reklamami. Prędzej niż później takie wiadomości trafią do spamu lub odbiorca wypisze się z naszej listy mailowej. Cała para pójdzie w gwizdek. Stosuj narzędzie z rozsądkiem i umiarkowaniem, a uzyskasz efekty na jakich Ci zależy. Miej też na uwadze mroczne widmo RODO, które pojawi się nad wszystkimi obracającymi danymi osobowymi

w okolicach maja.

 

Powyższe to oczywiście wyłącznie krótki przegląd popularnych narzędzi promocyjnych. Możliwości jest całe mnóstwo. Z pewnością jeszcze nieraz poruszymy temat na naszym blogu. Pamiętaj, że skuteczna reklama jest najważniejszym narzędziem dla Twojej firmy.

Podziel się na Facebooku
Podziel się na Twitterze
Please reload

Wyróżnione posty

Promocje drukarek i kopiarek: uważaj na haczyki!

4.4.2018

1/8
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wyszukaj wg tagów