logo

Kartridża nie można umieścić w drukarce

  • Opublikował adminM
  • 25 lutego 2020
  • 19 Odsłony

Kształt lub forma nie pozwala na umieszczenie go w drukarce w miejscu do tego przeznaczonym.
Jest kilka możliwości występowania tego problemu:

Nieusunięte zabezpieczenie transportowe

Możliwe rozwiązanie problemu
Każdy tusz posiada specjalne zabezpieczenia transportowe, które trzeba usunąć przed zainstalowaniem kartridża w drukarce. Rozpoznasz je po charakterystycznym wyraźnym kolorze (pomarańczowy, zielony, lub czerwony). Zdejmij zabezpieczenia i ponownie zainstaluj produkt w drukarce.

UWAGA!
Niektóre wkłady atramentowe, posiadają dwa zabezpieczenia transportowe. Pierwsze służy do mechanicznego zabezpieczenia przed wylaniem kartridża w transporcie, drugie zapobiega zapowietrzeniu zasobnika tuszu w transporcie. Przed instalacją produktu konieczne jest usunięcie obu zabezpieczeń.

Kartridż nie jest kompatybilny z Twoja drukarką

Możliwe rozwiązanie problemu
Sprawdź opis na opakowaniu produktu (lista drukarek), lub skontaktuj się ze swoim sprzedawcą ustalając kompatybilność instalowanego produktu. Jeśli produkt nie jest kompatybilny z twoim urządzeniem, pod żadnym pozorem nie próbuj go instalować. Wymień produkt na inny kompatybilny z tą drukarką.

Uszkodzenie mechaniczne produktu

Możliwe rozwiązanie problemu
Przyjrzyj się produktowi. Jeśli produkt posiada wyraźne ślady uszkodzenia, nie próbuj go instalować. Zainstaluj produkt wolny od uszkodzeń.